Nutriben – 8 drithëra me mjaltë & kalcium (6m+)

(1 përshtypje mbi produktin)

570 Lekë

(Nutriben 8 Cereals con un toque de miel & Calcio)

Përshkrimi i Produktit

Nutriben 8 drithera me mjaltë dhe kalcium është i përshtatshëm për bebe mbi 6 muaj. E formuluar me drithërat më të mira të përzgjedhura me kujdes, mjaltë dhe kalcium, është ideale për shtimin e shijeve të reja në dietën e bebes suaj.

Përbërja

Drithëra 70% (grurë, elb, oriz,  thekër, tërshëre, mel, melekuqe, amidon misri, maltodekstrine misri)  sheqer, mjaltë 5%, kalçium, fosfor, yndyre vegjetale, emulsionues (lecitinë soje), Vitamina (C, B3, E, B5, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3) aromë vanilje. Mund te permbaje gjurme qumeshti.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës të dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
  Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr, 600gr

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Nutriben – 8 drithëra me mjaltë & kalcium (6m+)
 • .

  Fantastike babushja ime i preferon shume

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART