Nutriben – 5 drithëra (6m+)

580 Lekë

(Nutriben 5 Cereals Extra Fibra)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nutriben 5 drithëra është një muhalebi e përshtatshme për bebe mbi 5 muaj, e cila ju është ideale për prezantimin e glutenit në dietën e fëmijës suaj. E pasur me vitamina dhe minerale, nuk përmban sheqer të shtuar.

Përbërja

5 drithëra (grurë, oriz, tërshërë, thekër, misër) 56%, glukozë, maltodekstrinë, vajra vegjetalë, kalcium, fosfor, lecitinë soje, vitamina (C, niacinë, E, acid pantotenik, B1, B6, A, acid folik, K1, biotinë, D3, aromë vanilje. Mund të përmbajë gjurmë soje.

Pa vaj palme

Udhëzime mbi përdorimin

 • Hidhet në pjatë sasia e dëshiruar e qumështit të ngrohtë.
 • Mbi to shtohet gradualisht sasia e drithërave sipas tabelës të dozimit.
 • Përzihet me kujdes derisa të formohet një muhalebi homogjene.
 • Sasia e mbetur pa u konsumuar të mos ruhet për përdorim të mëvonshëm.
  Sasia e një bustine të konsumohet brënda një muaji nga hapja.
Firma

Nutriben

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

300gr

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nutriben – 5 drithëra (6m+)”

LART