Nuk – Ngrohës termik ushqimi

5,000 Lekë

(NUK Thermo Express )

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Nuk – Ngrohës termik ushqimi

Pse një ngrohës termik?

Një ngrohës termik është një nga shumë pajisjet që ndihmojnë për të bërë më të lehtë jetën e një prindi, pasi ngroh qumështin dhe më vonë edhe ushqimin e foshnjës në temperaturën e duhur. Prindërit e rinj e dinë problemin: duke kontrolluar vazhdimisht termometrin – a është shishja tani shumë e nxehtë apo shumë e ftohtë? Cila është temperatura ideale për qumështin? Me NUK Thermo Express Bottle Warmer këto janë gjëra të së kaluarës, në vetëm 90 sekonda  qumështi do të ngrohet në temperaturën e duhur dhe të gjitha elementët e rëndësishëm ushqyes dhe vitaminat ruhen.

Si ta përdorni nrohësin termik?

Përdorimi i Ngrohësit Termik është mjaft i thjeshtë: mbushni sasinë e duhur të ujit për shishe ose kavanoz qelqi në pajisje, më pas, me ndihmën e shportës vendosni ushqimin e foshnjës në ngrohësin termik. Një shtypje e butonit  ngrohin ushqimin e foshnjës në temperaturën e duhur, shpejt dhe butësisht me avull në vetëm 90 sekonda *. Drita e integruar tregon se po ngroh. Sapo sasia e mbushur e ujit të ketë avulluar, pajisja fiket automatikisht. NUK Thermo Express Bottle Warmer është i përshtatshëm për të gjithë kavanozët dhe shishet e qelqit për fëmijë.

I sigurt dhe i lehtë për t`u pastruar

NUK Thermo Express Bottle Warmer është kursim hapësire dhe energjie elektrike ndërkohë që ofron siguri maksimale. Ka mbrojtje nga mbinxehja dhe fiket automatikisht pas ngrohjes – kjo ndihmon në mbrojtjen e mjedisit në të njëjtën kohë. Shporta e veçantë shërben si një mbajtëse kavanozi/shishe qelqi, me të cilën shishet dhe vazot e ushqimit të fëmijëve mund të futen lehtësisht dhe të nxirren përsëri, duke e bërë paisjen më të lehtë për t`u pastruar.

Ju lutem vini re:

 • Kjo pajisje nuk është e përshtatshme për shishet PE ose çantat e qumështit të gjirit.
 • Të dhëna teknike: 220-240 Volt, 500 Watt.
 • Ju lutemi sigurohuni që niveli i ujit të mos bjerë nën 11 ml, përndryshe ushqimi për fëmijë nuk do të ngrohet siç duhet.

* Nga temperatura e  dhomës në temperaturën e  duhur të ushqimit- 120 ml lëng që nxehet në një shishe 240 ml.

 

Firma

Nuk

Mosha

Fëmijë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nuk – Ngrohës termik ushqimi”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART