NUK – Flash Baby Thermometer

4,500 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Termometri NUK Flash mat temperaturën pa prekur ballin e bebes.

Gjumi është shpesh zgjidhja më e mirë! Kjo vlen gjithashtu edhe për bebet e fëmijët. Kur, gjatë natës, prindërit duan të kontrollojnë temperaturën e trupit të të vegjëlve, duan ta bejnë në mënyrë të sa më të lehtë në menyrë që i vogli të mos zgjohet.
Me termometrin NUK baby Flash kjo nuk është më një problem, sepse matja e temperaturës ju merr vetëm një sekonde, pa asnjë kontakt. Maja e termometrit mund të mbahet 3cm larg nga balli. Kjo metodë e matjes së temperaturës është higjenike dhe e sigurtë. Teknologjia infrared përdoret për të përcaktuar temperaturën shpejt dhe saktë në 1 sekondë, duke e bërë perfekte kur bebi fle. Ekrani dixhital tregon matjet në ⁰C ose ⁰F dhe matjet ruhen që ju lejon të ndiqni temperaturën. Termometri gjithashtu ka një veçori paralajmëruese të temperaturës nëse bebi juaj ka temperaturë. Termometri nuk është vetëm për matjen e temperaturës së trupit, ajo mund të përdoret edhe për matjen e sipërfaqeve të tjerave si ushqimi i bebes ose uji i banjos. Ekrani LCD gjithashtu ju tregon temperaturën e dhomës.

Ndjekja e progresit të temperaturës për një kohë të gjatë nuk është problem me memorien që ju lejoni të ruani deri në 25 rezultate. Kur është në gjendje qetësie , të gjithë tingujt nga pajisja fikën.

Gati për tu përdorur, bateria e përfshirë.

Përdorimi i kësaj pajisje nuk e zëvendëson ekzaminimin mjekësor. Në rast temperature kritike, vizitoni një doktor sa më shpejt të jetë e mundur.
Sigurohuni që lentet e sensorit dhe pasqyra reflektuese janë të pastra dhe jo të bllokuara para çdo përdorimi.

Firma

Nuk

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

1

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “NUK – Flash Baby Thermometer”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART