Noy Noy – Frisomel Qumësht për bebe (6-12 muaj)

This product is currently out of stock and unavailable.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Frisomel qumësht në vazhdim për foshnja nga muaji i 6-të e më tej, përgatitet në çast, me formulë të re të përparuar. Frisomel përmban të gjithë vitaminat thelbësore, mineralet dhe acidet yndyrore për zhvillim të shëndetshëm të foshnjes dhe kontribuon në përmbushjen e nevojave ushqyese specifike të tyre.

Shënim i rëndësishëm:

Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe sëmundjet e tjera.

Kujdes: Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muaj. Kutia duhet të ruhet në një vend të freskët deri në 3 muaj pas hapjes. Qumështi formulë i përgatitur në shishe duhet të hidhet menjëherë pas çdo vakti ushqyerjeje.

Info. Shtesë

Firma

Noy Noy

Linja

Frisolac

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr, 800gr

Përbërësit për 100g qumësht: Protein 12g, yndyrna 19.3g, karbohidrate 61.9g, fiber 1.7g, galacto-oligosaccharides (GOS) 1.7g, uje 1.7g, linoleic acid 2350mg, vit A 475 RE, vit D3 8.6 mcg, vit E 5.8 mg, vit K1 35 mcg, vit B1 470 mcg, vit B2 900 mcg, vit B6 550 mcg, vit B12 1.5 mcg, vit C 88 mg, Ca 480 mg, Mg 55 mg, Fe 7.3 mg, Zn 4.7 mg, manganese 55 mcg, Na 170 mg, K 555 mg, Cl 321 mg, selenium 20 mcg, fluoride 19 mcg, AMP 3.4 mg, CMP 11 mg, GMP 2.0 mg, IMP 1.5 mg, UMP 4.7mg, L-carnitine 10 mg.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noy Noy – Frisomel Qumësht për bebe (6-12 muaj)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART