Noy Noy – Frisolac Qumësht për bebe (0-6 muaj)

1,850 Lekë3,350 Lekë

400gr.

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Frisolac qumësht për foshnja përgatitet në çast, me formulë të re të përpanuar. Frisolac përmban të gjitha vitaminat thelbësore, mineralet dhe acidet yndyrore për zhvillim të shëndetshëm të foshnjes dhe kontribuon në përmbushjen e nevojave ushqyese specifike të tyre.

Frisolac përmban një raport 1.5 të hirrës ndaj kazeinës.

Shënim i rëndësishëm:

Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe sëmundjet e tjera.

Kujdes: Ky produkt do të përdoret për foshnjat nën 6 muaj. Kutia duhet të ruhet në një vend të freskët deri në 3 muaj pas hapjes. Qumështi formulë i përgatitur në shishe duhet të hidhet menjëherë pas çdo vakti ushqyerjeje.

Info. Shtesë

Firma

Noy Noy

Linja

Frisolac

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

400gr, 800gr

Perberesit per 100g qumesht: Protein 11g, yndyrna 27g, karbohidrate 53g, fiber 2.1g, galacto-oligosaccharides (GOS) 3g, uje 1.7g, linoleic acid 3400 mg, vit A 540 RE, β-carotene 349 mcg, vit D3 9.3 mcg, vit E 96.7 mg, vit K1 42 mcg, vit B1 450 mcg, vit B2 700 mcg, vit B3 3.7 mg, vit B5 2.4 mg, vit B6 385 mcg, vit B9 86 mcg, vit B12 1.2 mcg, vit C 70 mg, biotin 0.013 mg, choline 110 mg, inositol 29 mg, Ca 386 mg, phosphorus 232 mg, Ca/P ratio 1.7, Mg 46 mg, Fe 6.1 mg, Zn 4.7 mg, manganese 136 mcg, copper 367 mcg, iodine 79.6 mcg, Na 156 mg, K 510 mg, Cl 321 mg, selenium 23 mcg, fluoride 18 mcg, α-linolenic acid (ALA) 431 mg, AA 47 mg, DHA 48 mg, taurine 43 mg, AMP 3.7 mg, CMP 12 mg, GMP 2.3 mg, IMP 1.6 mg, UMP 5.1 mg, L-carnitine 8 mg.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noy Noy – Frisolac Qumësht për bebe (0-6 muaj)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART