- 15%

Now – Zinc Glycinate

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,870 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now Zinc Glycinate Softgels 

Zinku është një ko-faktor mineral në qindra reaksione enzimatike që lidhen me metabolizmin e proteinave dhe karbohidrateve, sintezën e ARN/ADN-së dhe sinjalizimin ndërqelizor.

Zinku është thelbësor për funksionin normal të shumë organeve dhe sistemeve brenda trupit; duke mbështetur funksionet e shëndetshme imune, skeletore, neurologjike dhe endokrine, si dhe një prostatë të shëndetshme.

Biodisponibiliteti dietik i zinkut është relativisht i ulët, kështu që Zinc Glycinate është kelatuar për të përmirësuar përthithjen dhe rritur disponueshmërinë biologjike dhe ofrohet në një kapsulë të butë xhelatinoze që gëlltitet lehtë.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë xhelatinoze në ditë me vaktin ushqimor.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

120

Kapsula Softgel [xhelatinë gjedhi (pa BSE), glicerinë, ujë, karob], dyllë blete dhe lecithin soje.

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Zinku (elementar)


(nga 150 mg zink bisglicinat)
30 mg273%
Vaji i farës së kungullit250 mg
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Zinc Glycinate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART