- 15%

Now – Vitamine D-3 1000IU

Original price was: 1,160 Lekë.Current price is: 986 Lekë.

 • Suporton sistemin muskolor
 • Mbështet shendetin e dhëmbëve

Përshkrimi i Produktit

Now Vitamine D-3 1000IU

Vitamina D normalisht merret nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga energjia ultravjollcë e diellit, megjithatë ndodh qe sasia nuk është e mjaftueshme. Sa më shumë njerëzit shmangin ekspozimin në diell, suplementimi i vitaminës D bëhet edhe më i nevojshëm për të siguruar që trupi të marrë një furnizim të përshtatshëm. Suplementet e vitaminave dhe multivitaminat janë një mënyrë e shkëlqyer për t’u siguruar që po merrni sasinë optimale ditore të vitaminës D3.

Vitamina D rrit absorbimin intestinal dhe metabolizmin e mineraleve dietike të kalciumit, magnezit, fosfatit dhe zinkut, dhe për këtë arsye luan një rol vendimtar në shëndetin e skeletit. Ruajtja e një niveli të përshtatshëm të vitaminës D është thelbësore për arritjen dhe ruajtjen e densitetit optimal mineral të kockave.

Vitamina D gjithashtu mbështet funksionin e shëndetshëm të sistemit imunitar dhe studimet e fundit tregojnë se ajo mund të luajë një rol edhe në funksionin normal kardiovaskular.

 • Pa gluten
 • Pa OMGj
 • Pa bulmet
 • Pa vezë (apo nënprodukte), sojë & misër

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 kapsulë në ditë me vaktin ushqimor.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

180

Vitamin D (as D3 Cholecalciferol from Lanolin),Extra Virgin Olive Oil, Softgel Capsule [bovine gelatin (BSE-free), glycerin, water] and Safflower Oil.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Vitamine D-3 1000IU”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART