- 15%

Now – Vitamina B-6 100mg

Original price was: 1,370 Lekë.Current price is: 1,164.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now Vitamina B-6 100mg

Kapsula vegane të cilat mbrojnë shëndetin kardiovaskular, mbështesin metabolizmin e shëndetshëm të homocisteinës dhe funksionin e sistemit nervor. Vitamina B-6 është një faktor i cili bashkëvepron në reaksione të shumta enzimatike që kërkohet për metabolizmin e yndyrave, karbohidrateve dhe proteinave. Ajo lehtëson shndërrimin e aminoacideve, është e nevojshme për sintezën normale të hemoglobinës, si dhe për funksionin normal dhe prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Vitamina B-6 luan një rol të rëndësishëm në rregullimin e metabolizmit të homocisteinës në trup. Homocisteina, ky nënprodukt i ciklit të metioninës, njihet si shkatërrues për indet trupore, veçanërisht në strukturat vaskulare. B-6 mundëson gjithashtu ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm.

Duke u bërë pjesë e një diete të ekuilibruar mirë, ul yndyrnat e ngopura dhe kolesterolin. Vitamina B-6 mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve vaskulare.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë në ditë me nje vakt. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Vetëm për të rriturit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

https://www.nowfoods.com/products/supplements/vitamin-b-6-100-mg-veg-capsules

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100 Kapsula

Rice flour and hypromellose (cellulose capsule).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Vitamina B-6 100mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART