- 15%

Now – Vitamina B-100

Original price was: 4,050 Lekë.Current price is: 3,442.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now Vitamina B-100

Vitamina B-100 për të forcuar shëndetin e  Sistemit Nervor. B-Kompleksi për efikasitet maksimal si dhe një mbështetje në prodhimin e energjisë.

Kapsulat B-100 ofrojnë një plotësim komplet të vitaminave B plus kolinë dhe inositol. Këto vitamina veprojnë në mbështetetjen e prodhimit te energjisë, për të mbajtur nje metabolizem te shëndetshëm të homocisteinës dhe për të zhvilluar shëndetin e sistemit nervor. Vitaminat B janë të tretshme në ujë (me përjashtim të B-12), ato kanë qendrim të kufizuar në trup dhe duhet te merren perdite. Ndërsa vitmina B-12 ruhet në mëlçi, burimet dietike janë vetëm me origjinë shtazore (mishi dhe qumështi) dhe plotësimi me B-12 mund të jetë veçanërisht i rëndësishëm për vegjetarianët.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë në ditë gjatë vaktit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes. Vetëm për të rriturit.

https://www.nowfoods.com/products/supplements/vitamin-b-100-veg-capsules

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100 Kapsula

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Thiamin (from Thiamin HCl) (Vitamin B-1)100mg
8333%


Riboflavin (Vitamin B-2)


100mg
7692%Niacin (Vitamin B-3) (as Niacinamide)

100mg625%


Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl)

100mg
5882%

Folate680 mcg DFE (400 mcg folic acid)
170%

Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin)


(Vitis vinifera) (Standardized for Polyphenols)
100 mcg

4167%

Biotin100 mcg333%

Pantothenic Acid (from Calcium Pantothenate)


100 mg
2000%

Choline (from Choline Bitartrate)


10 mg
2%

Schisandra (Fruit)
(Schisandra chinensis)
100 mg

Inositol

10 mg
PABA (Para-Aminobenzoic Acid)

10 mg
L-Methionine

20 mg

DDR - Doza Ditore Referencë,
Other Ingredients
Hypromellose (cellulose capsule), Ascorbyl Palmitate and Silicon Dioxide.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Vitamina B-100”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART