- 15%

Now – Vitamin C Crystals Powder

1,785 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now – Vitamin C Crystals Powder

Vitamina C është një lëndë ushqyese e tretshme në ujë, e cila njihet mirë për rolin e saj jetësor në sistemin imunitar. Vitamina C është e nevojshme për prodhimin e kolagjenit (një proteinë strukturore në indin lidhës) dhe për këtë arsye është e rëndësishme për shëndetin e lëkurës, kockave dhe nyjeve.  Vitamina C është e nevojshme për metabolizmin e aminoacideve, sintezën e neurotransmetuesve dhe përdorimin e shumë lëndëve ushqyese, si acidi folik dhe hekuri. Është gjithashtu një antioksidant shumë efektiv që mund të ndihmojë në ruajtjen e indeve të shëndetshme duke neutralizuar radikalet e lira të krijuara gjatë metabolizmit normal dhe ekspozimi ndaj faktorëve stresues të mjedisit.

Udhëzime mbi përdorimin

Përzieni 1/4 lugë çaji çdo ditë, në lëng ose ujë.

Acidi askorbik i imët tretet më lehtë në lëngje sesa acidi askorbik i rregullt kristalor.

Vetëm për të rritur. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore. Mbajeni larg fëmijëve.

Ruajeni produktin në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Pluhur

Sasia

227 g

Fakte mbi suplementin:
Sasia e shërbimit:1/4 lugë çaji (1,1 g)
Sasia e shërbimeve për paketimin:rreth 206
Sasia për shërbim:% e vlerës ditore
Vitamin C
(Ascorbic Acid)
1.1 g (1,100 mg)1222%
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Vitamin C Crystals Powder”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART