- 15%

Now – Vitamin C-500

Original price was: 1,850 Lekë.Current price is: 1,570 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now Vitamin C 500 mg

Vitamina C është një lëndë ushqyese e tretshme në ujë, e njohur mirë për rolin e saj jetësor në sistemin imunitar.Gjithashtu  është e nevojshme për prodhimin e kolagjenit (një proteinë strukturore në indin lidhës) dhe për këtë arsye është e rëndësishme për shëndetin e lëkurës, kockave dhe artikulavcioneve.

Vitamina C është e nevojshme për metabolizmin e aminoacideve, sintezën e neurotransmetuesve dhe përdorimin e shumë lëndëve ushqyese, si acidi folik dhe hekuri. Është  një antioksidant shumë efektiv që mund të ndihmojë në ruajtjen e indeve të shëndetshme duke neutralizuar radikalet e lira të krijuara gjatë metabolizmit normal dhe ekspozimit ndaj faktorëve stresues të mjedisit .

Ky produkt furnizon askorbatin e kalciumit, një formë buferike e vitaminës C që është e biodisponueshme  dhe jo acide; është i përmirësuar me bioflavonoidë, të cilët punojnë në mënyrë sinergjike me vitaminën C. Suplementet e vitaminës C bufer dhe suplementet standarde të vitaminës C kanë të njëjtat përfitime ushqyese, por vitamina C e buferuar është më pak acide, që do të thotë se shkakton më pak acarim gastrointestinal dhe mund të tolerohet më mirë si suplement.

 • Pa OMGJ
 • Pa qumësht
 • Pa vezë
 • Pa arra
 • Pa soje
 • Pa gluten
 • Produkt vegan/vegjetarian

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë 1 deri në 3 herë në ditë.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100

250 Description Amount per Serving % Daily Value * Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.† Daily Value not established. Vitamin C (from Calcium Ascorbate) 500 mg 830% Calcium (from Calcium Ascorbate) 55 mg 6% Citrus Bioflavonoids (37% total bioflavonoids as Hesperidin) 10 mg Other Ingredients: Gelatin (capsule), Cellulose and Magnesium Stearate (vegetable source). Caution: Do Not Eat Freshness Packet. Keep in Bottle. Contains no: sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, shellfish or preservatives. Store in a cool, dry place. Please Recycle. *These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Vitamin C-500”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART