- 15%

Now – Thyroid Energy

2,720 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Now – Thyroid Energy

Kapsulat vegane Thyroid Energy nga Now mbështesin funksionin e shëndetshëm të tiroides si dhe metabolizmin trupor.

Now Thyroid Energy është një suplement i plotë ushqimor për mbështetjen gjëndrave tiroide të shëndetshme. Formula e Now ka të kombinuar jodin dhe tirozinën, dy përbërësit e nevojshëm për sintezën e sekrecioneve të tiroides. Mineralet selen, zink dhe bakër janë shtuar si përbërës të nevojshëm për funksionin normal të tiroides. Përveç kësaj, Now Thyroid Energy ka në përmbajtje ekstraktin bimor Ayurvedic ashwagandha për të plotësuar nevojat ushqyese dhe mbështetëse.

Ndryshime të ngjyrave natyrale mund të ndodhin në këtë produkt.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 kapsula në ditë, mundësisht në doza të ndara nga ushqimi.

Vetëm për të rriturit. Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna/në gji. Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90 Kapsula

Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl) 2 mg 118% Folate 680 mcg DFE(400 mcg folic acid) 170% Vitamin B-12 (as Methylcobalamin) 60 mcg 2500% Iodine (from Potassium Iodide) 225 mcg 150% Zinc (from L-OptiZinc® – Zinc L-Methionine Complex) 25 mg 227% Selenium (from L-Selenomethionine) 50 mcg 91% Copper (from Copper Amino Acid Chelate) 1 mg 111% L-Tyrosine (Free-Form) 1 g (1,000 mg) * Guggul (Commiphora mukul) (Gum Resin) Standardized Extract (min. 2% Guggulsterones) 75 mg * Ashwagandha (Withania somnifera) (Root) Standardized Extract (min. 2.5% Withanolides) 50 mg * Other Ingredients: Hypromellose (cellulose capsule), Microcrystalline Cellulose, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide. Not manufactured with wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Thyroid Energy”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART