- 15%

Now – Super Omega EPA Fish Oil

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 2,465 Lekë.

 • Cardiovascular Support
 • Double Strength
 • 360 EPA / 240 DHA

 

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now Super Omega EPA Fish Oil

Acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe Acidi docosahexaenoic (DHA)  janë acide yndyrore të pangopura për të cilat trupi ka nevojë për t’u zhvilluar dhe funksionuar në mënyrë optimale në çdo fazë të jetës. Një kapsulë xhelatinoze përmban 360 mg EPA (dyfishin e sasise, krahasuar me produktin e rregullt i cili ka 180 mg për kapsulë). Ky koncentrat i vajit të peshkut distilohet në mënyrë molekulare dhe prodhohet sipas standardeve strikte të kontrollit të cilësisë. Është testuar të jetë pa nivele potencialisht të dëmshme të ndotësve si PCB, dioksina, mërkuri dhe metale të tjera të rënda. Konsumimi i kombinuar i EPA dhe DHA mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut në popullatën e përgjithshme dhe të zvogëlojë rrezikun e hipertensionit dhe patologjive kardiovaskulare.

 • Pa misër, qumësht, vezë
 • Certifikuar Kosher
 • Pa gluten
 • Pa OMGJ

*Mund të ketë ndryshime natyrale të ngjyrave në këtë produkt.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 kapsula xhelatizone  në ditë.

Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë apo në gjidhënie, ose merrni medikamente. Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

120

Supplement FactsServing Size:2 SoftgelsServings Per Container:60DescriptionAmount per Serving% Daily ValueCalories 20 Total Fat 2 g 3%** Polyunsaturated Fat 1 g † Daily Value not established. Protein < 1 g Fish Oil Concentrate 2 g (2,000 mg) † Daily Value not established. Omega-3 Fatty Acids: Eicosapentaenoic Acid (EPA) 720 mg † Daily Value not established. Docosahexaenoic Acid (DHA) 480 mg † Daily Value not established. **Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.†Daily Value not established.Other Ingredients: Softgel Capsule [bovine gelatin (BSE-free), glycerin, water] and d-alpha Tocopherol (from sunflower). Contains fish (anchovies, sardines). Not manufactured with yeast, wheat, gluten, soy, corn, milk, egg, shellfish or sesame ingredients.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Super Omega EPA Fish Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART