- 15%

Now – Shark Cartilage Capsules

Original price was: 2,100 Lekë.Current price is: 1,785 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Now Shark Cartilage Capsules

Kapsulat Shark Cartilage nga Now promovojnë shëndetin e skeletit dhe origjinën natyrale të Mukopolisakarideve dhe Kalciumit. Kapsulat me kartilagje peshkaqeni janë një burim i shkëlqyer i kalciumit dhe kanë përmbajtje natyrale të mukopolisakarideve, të cilat njihen gjithashtu si glikozaaminoglikane (GAG). GAG janë përbërësit e indit të kërcit që lubrifikojnë dhe mbrojnë nyjet kundër goditjeve.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të kalciumit, kartilagu i peshkaqenit gjithashtu ndihmon në zhvillimin e shëndetit të skeletit. Nuk ka tretës, zbardhues ose agjentë të përpunimi kimik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 6 kapsula në ditë, mundësisht në doza të ndara nga njëra-tjetra. Vetëm për të rriturit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

https://www.nowfoods.com/products/supplements/shark-cartilage-750-mg-capsules

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100 Kapsula

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Total Carbohydrate

1 g

< 1%*

Protein2g4%*

Calcium1000mg77%*

Sodium55mg2%*
Shark Cartilage4.5 g (4,500 mg)
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Other Ingredients
Gelatin (capsule), Cellulose, Magnesium Stearate (vegetable source), Stearic Acid (vegetable source) and Silica. Contains fish (shark).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Shark Cartilage Capsules”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART