- 15%

Now – Selenium 200 mcg

1,360 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now – Selenium 200 mcg

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrrni 1 kapsulë, 1 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Now

Forma

Kapsula

Sasia

90

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Selenium
(from L-Selenomethionine)
250 mcg364%
DDR - Doza Ditore Referencë, mcg - microgram,
Lista e përbërësve
Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule) and Stearic Acid (vegetable source).

Not manufactured with yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Selenium 200 mcg”

LART