- 15%

Now – Red Yeast Rice

1,870 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Now – Red Yeast Rice

Red Yeast Rice është një produkt natyral që është përdorur nga herbalistët tradicionalë aziatikë. Orizi i kuq (red yeast rice) prodhohet nga fermentimi i majasë së kuqe (Monascus purpureus) me orizin e bardhë. Eshtë përdorur fillimisht për gatim falë ngjyrës.

Përzierja pluhur është një element kryesor dietik në Azi dhe është përdorur në mjekësinë tradicionale kineze.

Prodhohet me kujdes për të shmangur praninë e citrininës, një nënprodukt i padëshiruar i procesit të fermentimit.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 kapsula 1 deri në 2 herë në ditë, mundësisht me ushqim. Duhet të ruhet në vend të thatë pas hapjes.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

NutrientëtMesatarja për 2 kaps.% DDR*
Organic Red Yeast Rice
(Monascus purpureus)
1.2 g (1,200 mg)--
DDR - Doza Ditore Referencë, mg - miligram
-- Daily Value not established.
Lista e përbërësve
Vegetable Polysaccharide (capsule).

Not manufactured with wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Red Yeast Rice”

LART