- 15%

Now – Probiotic-10 & Bifido Boost

Original price was: 4,460 Lekë.Current price is: 3,791 Lekë.

Probiotikë që ndihmojnë florën intestinale

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now Probiotic 10 & Bifido Boost

Probiotic-10 & Bifido Boost përforcon mikroflorën ekzistuese të zorrëve me dhjetë shtame probiotike rezistente ndaj acideve dhe i ushqen ato me PreticX™  ( kompleks unik prebiotik xylooligosaccharidesh (XOS) ).

PreticX™ ushqen dhe inkurajon në mënyrë specifike rritjen e Bifidobaktereve dhe organizmave të tjerë probiotikë që gjenden në traktin gastrointestinal dhe si rezultat krijohet një raport i shëndetshëm dhe i ekuilibruar i mikroflorës që promovon rehatinë e zorrëve, rregullësinë dhe funksionimin e shëndetshëm të sistemit imunitar.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni tre kapsula një deri dy herë në ditë, preferohet në stomak bosh. Rekomandohet vendosja në frigorifer për të ruajtur efektshmërinë e produktit.

Nevojitet këshillimi me doktor në rast shtatzanie, në gjendje shëndetësore të tjera apo me mjekim.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90

Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (BI-05), Xylooligosaccharides (XOS), Hypromellose (cellulose capsule), Microcrystalline Cellulose, FOS (Fructooligosaccharides), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Probiotic-10 & Bifido Boost”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART