- 15%

Now – Prenatal Gels + DHA Softgels

3,298 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Formulë e kompletuar me nutrientë përfshirë 250mg DHA dhe Vaj Borage (GLA) për shëndetin e femrave shtatzanë dhe lehonë.

Prenatal Gels + DHA Softgels është një suplement i formuluar me vitamina dhe minerale për shëndetin e femrave shtatzënë dhe lehonë. Përveç vitaminave dhe mineraleve, ky suplement përmban vaj borage (GLA) dhe 250 mg DHA për shëndetin e syrit dhe rritjen e përformancës së trurit.

Udhëzime mbi përdorimin

3 kapsula në ditë.

 

Firma

Now

Forma

Flakon

Sasia

90

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitamina A (100% si Beta-Karoten)5,000 IU63
Vitaminë C (nga Askorbati Kalciumit )120 mg200
Vitaminë D-3 (si kolekalciferol)400 IU100
Vitaminë E (si d-alpha tokoferil acetati)100 IU333
Vitaminë K (si menakuinone K2 dhe fitonadione K1)35 µg*
Tiaminë (Vitamin B-1) (nga HCl Tiaminës)5 mg294
Riboflavin (Vitamin B-2)5 mg250
Niacin (Vitamin B-3) (si Niacinamide)13 mg65
Vitamin B-6 (nga HCl Piridoksine)10 mg400
Folate (si Acid Folik)800 µg100
Vitaminë B-12 (as Metilkobalamin)500 µg6250
Biotinë300 µg100
Acid Pantotenik (Vitaminë B-5) (nga Pantotenati Kalciumit)20 mg200
Kalcium [nga Karbonati Kalciumit (Aquamin®), Citrat Kalciumi dhe Ascorbat Kalciumi)400 mg31
Hekur (nga Bisglicinati hekurit) (Ferrochel®)27 mg150
Jod (nga jodidi Potasiumit)150 µg100
Magnez (nga Oksidi Magnezit dhe Citrati Magnezit)200 mg44
Zink (nga Bisglicenati Zinkut) (TRAACS®)15 mg100
Selen (nga kompleksi i Glicinatit të selenit) (Albion®)70 µg*
Bakër (nga Bisglicinati i Bakrit) (TRAACS®)2 mg100
Manganez (nga Bisglicinati Manganezit) (TRAACS®)2 mg*
Krom (nga glicinati nikotirati kromit) (TRAACS®)120 µg*
Molibdenum (nga glicinati Molibdenumit) (TRAACS®)75µg*
Potasium (nga kloruri i Potasiumit)25 mg*
Koncentrat nga vaj i peshkut650 mg*
DHA (Acidi Dokosaheksaenoik )250 mg*
EPA (Acidi Eikosapentaenoik )125 mg*
Vaj Borage (fara)125 mg*
GLA (Acid Gama-Linolenik)25 mg*
Koline (nga Bitartrati Kolines )10 mg*
Inositol10 mg*
Lutein (nga lule Marigold)500 µg*
Likopene (nga ekstrakti natyral i domateve)350 µg*
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Kapsulë (xhelatinë, glicerinë, ujë, karob), vaj nga lëvoret e orizit, dyll blete, sojë dhe vaj natyral limoni.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Prenatal Gels + DHA Softgels”

LART