- 15%

Now – Potassium Citrate

Original price was: 1,820 Lekë.Current price is: 1,547 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Potassium Citrate 99 mg Veg Capsules

Kaliumi është një mineral thelbësor që shpërndahet gjerësisht midis burimeve ushqimore, me nivele veçanërisht të larta të pranishme në fruta dhe perime. Kaliumi është thelbësor për ruajtjen e niveleve normale të lëngjeve në të gjithë trupin dhe qelizor, si dhe për ruajtjen e ekuilibrit acid-bazë. Është gjithashtu i nevojshëm për funsionimin normal të muskujve, ruajtjen e funksionit të shëndetshëm të zemrës dhe për transmetimin e impulseve nervore. Citrati i kaliumit është një formë e kaliumit që përthithet mirë dhe është shumë e biodisponueshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë 1 deri në 5 herë në ditë, mundësisht me ushqimin.

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzanë apo ushqeni me gji, merrni ndonjë medikament (veçanërisht ato që mund të ndikojnë në funksionin e veshkave ose nivelet e kaliumit në gjak), ose nëse keni një problematikë mjekësore (veçanërisht sëmundje të zemrës/veshkave ose diabeti). Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

180

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Potassium99 mg2%
(nga 310 mg citrat kaliumi)
Përbërës të tjerë: Celulozë mikrokristaline, Hipromelozë (kapsula celuloze), Acidi Stearik (burim vegjetal) dhe Dioksid silikoni.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Potassium Citrate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART