- 15%

Now – PABA 500 mg

1,292 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now – PABA 500 mg

Acid para-aminobenzoik PABA gjendet në ushqime të tilla si drithërat, vezët, qumështi dhe mishi. Është një pararendës i acidit folik dhe mund të përdoret nga mikrobiota jonë e zorrëve për të prodhuar acid folik i cili i takon Grupit B të vitaminave. Ky acid është i gjithanshëm: nga njëra anë ndihmon në ndarjen e qelizave, në një masë të caktuar edhe merr pjesë në ndërtimin e tyre. Gjithashtu ndihmon formimin e gjakut dhe ndihmon zhvillimin e trurit.

 • Pa gluten

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet 1 kapsulë çdo ditë, mundësisht me ushqim.

Kujdes: Nuk duhet të merret nga persona që janë duke përdorur barna të grupit sulfonamide. Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, ose keni problem me veshje dhe mëlçinë këshillohuni me mjekun tuaj, para se ta përdorni. Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe atë. Suplementet nuk bëjnë zëvëndësojnë dietën ushqimore.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100

NutrientëtMesatarja për kaps.% DDR
PABA (Para-Aminobenzoic Acid)500 mg*
* Vlera ditore nuk është përcaktuar.
Lista e Përbërësve
Gelatin (capsule), Stearic Acid (vegetable source), Silica and Magnesium Stearate (vegetable source).

Not manufactured with wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – PABA 500 mg”

LART