- 15%

Now – Niacinamide 500 mg

1,445 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now Niacinamide 500 mg

Niacinamide (Vitamina B-3) është një formë e niacinës, një vitaminë B e tretshme në ujë.

Është një derivat i niacinës që nuk shkakton skuqjen që zakonisht shoqërohet me marrjen e dozave të larta të niacinës.

Niacinamidi konvertohet lehtësisht në format bioaktive të niacinës, NAD+, NADH, NADP dhe NADPH, të cilat janë kofaktorë vitalë në prodhimin e energjisë qelizore dhe janë kritikë për ruajtjen e stabilitetit të ADN-së.

Niacinamidi dhe niacina janë dy forma të ndryshme të vitaminës B-3. Niacinamidi nuk shkakton skuqjen e niacinës.

Mund të ketë ndryshime natyrale të ngjyrave në këtë produkt.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë në ditë me vakt. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe ose keni një problem shëndetësor (probleme të mëlçisë, ulçera stomaku, diabeti, etj.).

Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100

Hipromelozë (kapsula celuloze) dhe Acidi Stearik (burim bimor).

Nuk prodhohet me përbërës grurë, gluten, soje, qumësht, vezë, peshk, butak ose arra. Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Niacinamide 500 mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART