- 15%

Now – MSM 1500 mg

Original price was: 2,650 Lekë.Current price is: 2,252.50 Lekë.

Now – MSM 1500 mg

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now – MSM 1500 mg

MSM (Methylsulfonylmethane) është një përbërës që përmban squfur, i cili është i pranishëm natyrshëm në sasi shumë të vogla në fruta, perime, drithëra, produkte shtazore dhe disa alga.

Ky përbërës natyral, i hulumtuar që nga viti 1979 siguron lidhjet kimike të nevojshme për të formuar dhe mbajtur shumë lloje të ndryshme të indeve që gjenden në trupin e njeriut. Komponimet e squfurit gjenden në të gjitha qelizat e trupit dhe janë të domosdoshëm për jetën.

MSM, në rolin e tij në ciklin e squfurit të trupit, ndihmon në krijimin e lidhjeve kimike të nevojshme për të formuar dhe mbajtur shumë lloje të ndryshme të indeve strukturore të trupit të njeriut, duke përfshirë lidhjen indet, si kërci artikular dhe lëkura.

NOW® MSM është testuar për të përmbushur një nivel pastërtie minimale 99,7%.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni dy tableta 1-2 herë në ditë me vakte. Nëse shfaqen gazra në zorrë, zvogëloni dozën.

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë.

Mbajeni larg fëmijëve.

Mund të ketë ndryshime natyrale të ngjyrave në këtë produkt.

Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

Kujdes – Nuk prodhohet me sheqer, kripë, niseshte, maja, grurë, gluten, misër, soje, qumësht, vezë ose konservues. Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – MSM 1500 mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART