- 15%

Now – Methyl Folate (1000mcg)

2,805 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now Methyl Folate

Metilfolati është forma biologjikisht aktive dhe natyrale e folatit që përdoret për funksionet themelore të trupit si ndarja normale e qelizave dhe sinteza e neurotransmetuesve dhe ADN-së.

Ndryshe nga acidi folik i zakonshëm, Metilfolati ka treguar se depërton në barrierën hematoencefalike (gjak-tru), ku ai ndihmon në mbështetjen e shëndetit neurologjik. Quatrefolic është një formë e patentuar e metilfolatit që ka demonstruar biodisponueshmëri më të lartë se ajo e folatit nga burimet dietike.

 • Produkt vegan / vegjetarian
 • Pa sojë, qumësht, vezë
 • Pa OMGJ

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë në ditë. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Kujdes !
Vetëm për të rriturit. Të moshuarit dhe individët me kushte që mund të dëmtojnë përthithjen e vitaminës B-12 duhet të kontrollojnë shpesh statusin e vitaminës B-12 kur marrin këtë produkt pasi acidi folik me doza të larta mund të maskojë mungesën e vitaminës B-12. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/ushqeni me gji, merrni medikamente (veçanërisht fenobarbital, fenitoinë, primidone dhe metotreksat), ose keni një gjendje mjekësore (sidomos çdo gjendje që përfshin keqpërthithjen e lëndëve ushqyese). Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

90

Microcrystalline Cellulose, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.
Not manufactured with wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish, tree nut or sesame ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Methyl Folate (1000mcg)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART