- 15%

Now – Magtein (Magnesium L-Threonate)

Original price was: 7,290 Lekë.Current price is: 6,196.50 Lekë.

Suporton të mësuarit dhe memorien

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now Magtein (Magnesium L-Threonate)

Magtein® është një formë e patentuar e Magnez-it (Mg) nën mbrojtjen e familjes amerikane të patentave, që kalon lehtësisht barrierën gjaku-tru për t’u përdorur në tru. Megjithatë, shumica e formave të Mg nuk përthithen lehtësisht në sistemin nervor.

Rëndësia e Mg konsiston:

 • Konsiderohet mineral thelbësor në funksionin e sistemit kockor dhe nervor.
 • Bazuar studimeve të fundit ai është gjithashtu kritik për shëndetin normal të trurit dhe funksionin normal konjitiv pasi ndihmon në mirëmbajtjen e densitetit dhe stabilitetin e sinapseve neuronale.
 • Lehtëson të mësuarit dhe memorizimin.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni tre kapsula në ditë në doza të ndara , kryesisht një kapsulë në mëngjes dhe dy kapsula dy orë para gjumit.

Kujdes: Duhet patur në vëmendje se ky produkt mund të shkaktojë fillimisht dhimbje koke apo përgjumje. Reduktoni dozat, konsultohuni me një doktor apo ndërprisni marrjen e produktit në rast se simptomat persistojnë më tepër se një javë. Rekomandohet këshillimi me doktor në rast shtatzanie, në gjendje shëndetësore të tjera apo me mjekim.

Firma

Now

Mosha

Adult

Forma

Kapsula

Sasia

90 Kapsula

Magnesium (elemental) (from 2,000 mg Magtein® Magnesium L-Threonate), Hypromellose (cellulose capsule), Rice Flour, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Magtein (Magnesium L-Threonate)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART