- 15%

Now – Magnesium Veg Caps 400mg

2,677.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now – Magnesium Veg Caps 400mg

Kapsulat vegane Now Magnez mbështesin mirëfunksionimin e sistemit nervor, prodhimin e energjisë dhe funksionimin e enzimave. Magnezi është një mineral i rëndësishëm në prodhimin e energjisë dhe metabolizmit, tkurrjen e muskujve, transmetimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për rreth 300 enzima. Ndër reaksionet e katalizuara nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, proteinat, sinteza dhe metabolizmi i glukozës. Përmbajtja e magnezit është gjithashtu me rëndësi për rregullimin e ekuilibrit të kalciumit nëpërmjet efekteve të tij në gjendrën paratiroide.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë në ditë. Vetëm për të rriturit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

180 Kapsula

Rice flour cellulose (capsule), silica and stearic acid (vegetable source).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Magnesium Veg Caps 400mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART