- 15%

Now – Magnesium Malate

2,873 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now Magnesium Malate Veg Capsules 

Magnezi është një mineral që është thelbësor për prodhimin e energjisë dhe metabolizmin, tkurrjen e muskujve, transmetimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.

Është një faktor i nevojshëm për rreth 300 enzima. Proceset që kërkojnë magnez janë prodhimi i yndyrës dhe proteinave, si dhe metabolizmi i glukozës. Malati është një ndërmjetës i rëndësishëm i ciklit të Krebsit, gjë që tregon se është një molekulë e rëndësishme në prodhimin e energjisë qelizore që rrjedh nga karbohidratet.

Udhëzime mbi përdorimin 

Merrni 1 kapsulë 3 herë në ditë, mundësisht me ushqim.

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

180

Sasia për shërbim% Vlera ditore
Magnesium (elemental)
(nga 841 mg Magnesium Malate)
95 mg

23%
Hypromellose (cellulose capsule), Hydroxypropyl Cellulose, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Magnesium Malate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART