- 15%

Now – Kid Vits™ Berry Blast Chewables

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now Kid Vits™ Berry Blast Chewables

Tableta të përtypshme të cilat mbështesin shëndetin imunitar, ushqejnë kockat dhe ndihmojnë mirëqenien.

Udhëzime mbi përdorimin

Për fëmijët 4 vjeç e lart: Merrni 2 tableta të përtypshme në ditë shoqëruar me ushqim.

Mbajeni shishen të mbyllur. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes. Nuk është i këshilluar për fëmijët nën 4 vjeç.

https://www.nowfoods.com/products/supplements/kid-vits-berry-blast-chewables

Firma

Now

Mosha

4+

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

120 Tableta

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Total Carbohydrate

2g


<1%**


Total Sugars0 gIncludes 0g Added Sugars

0

0%**


Xylitol
2002 g mg

Vitamin A (100% as Beta-Carotene)


1,500 mcg


167%**

Vitamin C (as Ascorbic Acid)

60 mg

67%**

Vitamin D (as Ergocalciferol)

5 mcg (200 IU)

25%**

Vitamin E
(as d-alpha Tocopheryl Succinate)
20 mg

133%**

Thiamin (Vitamin B-1)(from Thiamin HCl)

1.5 mg

125%**

Riboflavin (Vitamin B-2)

1.7 mg

131%**

Niacin (Vitamin B-3) (as Niacinamide)

20 mg

125%**

Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl)

2 mg

118%**

Folate

400 mcg DFE (235 mcg folic acid)

100%**

Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin)

6 mcg

250%**

Biotin300 mcg

1000%**

Pantothenic Acid
(from Calcium Pantothenate)
10 mg

200%**

Choline (from Choline Bitartrate)

2 mg

<1%**

Calcium (from Calcium Citrate and Carbonate)

20 mg

2%**

Iron (from Ferrous Bisglycinate)
(Ferrochel™)
5 mg28%**

Iodine (from Potassium Iodide)

75 mcg

50%**

Magnesium (from Magnesium Citrate)

10 mg

2%**

Zinc (from Zinc Bisglycinate) (TRAACS™)

3 mg

27%**

Manganese (from Manganese Bisglycinate)
(TRAACS™)
0.1 mg

4%**

Chromium (from Chromium Picolinate)

120 mcg

343%**

Molybdenum (from Sodium Molybdate)

75 mcg

167%**

Potassium (from Potassium Chloride)

5 mg

<1%**

Inositol

2 mg

PABA (Para-Aminobenzoic Acid)

2 mg

Lutein (from Marigold Flowers Extract)
(Tagetes erecta) (FloraGLO®)
500 mcg

Lycopene (from Tomato Extract)

500 mcg

DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Other Ingredients
Xylitol, Microcrystalline Cellulose, Hydroxypropyl Cellulose, Coconut Oil Powder, Stearic Acid (vegetable source), Beet Powder, Xanthan Gum, Natural Flavors, Malic Acid, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (vegetable source), Organic Stevia Leaf Extract (Enzyme-Modified Steviol Glycosides) and Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Kid Vits™ Berry Blast Chewables”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART