- 15%

Now – Inulin Prebiotic Pure Powder

1,513 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Now – Inulin Prebiotic Pure Powder

Inulinë e cila ofron suport prebiotik dhe ruan dhe mirëmban funksionin intestinal.

 • Suport prebiotik
 • Ushqyes i baktereve të mira
 • Indeks glicemik shumë i ulët

Inulina është një frutooligosaharid (FOS) dhe fibër prebiotike solubile e cila është rezistente ndaj tretjes dhe arrin deri tek zorra e trashë. Bakteret probiotike të zorrëve konsumojnë Inulinë dhe si rezultat prodhojnë acide yndyrore me varg karbonik të shkurtër, të cilat ushqejnë qelizat që rrethojnë zorrën e trashë.
Inulina ruan dhe mirëmban funksionin intestinal, ka shije të këndshme dhe i jep pak ëmbëlsi frutave ose pijeve, por gjithashtu ka indeks glicemik shumë të ulët dhe nuk ndikon negativisht tek nivelet e glukozës.

Udhëzime për përdorim:

1 lugë çaji, 1-3 herë në ditë të përzier me pije ose ushqim.
Filloni me 1 lugë çaji në ditë pastaj rriteni dozën, në mënyrë që të shmangni shqetësimet gastrointestinale.

Firma

Now

Forma

Flakon

Sasia

227 g

NutrientëtMesatarja për 2.8 gr.% DDR*
Calories 5
Total Carbohydrate2.7 g1%**
Dietary Fiber2.5 g9%**
Organic Inulin (FOS)
(from Blue Agave)
2.8 g
DDR - Doza Ditore Referencë,** Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Lista e përbërësve
Other Ingredients: None.
Not manufactured with yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.

Caution: For adults only. May cause mild transient GI discomfort. Consult physician if pregnant/nursing, taking medication, or have a medical condition. Keep out of reach of children.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Inulin Prebiotic Pure Powder”

LART