- 15%

Now – Digest Ultimate

3,493.50 Lekë

Suplement kapsular digjestiv

Përshkrimi i Produktit

Now Digest Ultimate

Digest Ultimate përbën një kombinim të fuqishëm të enzimave tretëse të prodhuara përmes fermentimit të kontrolluar të specieve të caktuara mikrobike, të cilët stabilizohen lehtësisht në gamën e gjerë të pH-së të traktit gastrointestinal. Kjo formulë mbështetëse me spektër të plotë e tretjes ndihmon në optimizimin e përthithjes së lëndëve ushqyese duke ndihmuar në zbërthimin e proteinave, karbohidrateve dhe yndyrave po ashtu dhe produkteve të bulmetit, drithërave dhe fibrave të patretshme që gjenden në ushqime të tilla si perimet dhe fasulet.

 • Suporton sistemin digjestiv
 • Formulë enzimatike me spektër të gjerë
 • Optimizon vlerat nutricionale të ushqimeve
 • Është i përshtatshëm për vegjetarianët

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsula në ditë shoqëruar me ushqimin. Vetëm për të rriturit.

Rekomandohet konsultimi me doktorin në rast se jeni shtatzanë apo në përdorim të medikamenteve të tjera.

Firma

Now

Forma

Kapsula

Mosha

Të gjithë

Sasia

60 Kapsula

Amylase (from Aspergillus oryzae), Protease 4.5 (from Aspergillus oryzae), Protease 6.0 (from Aspergillus oryzae), Acid-Stable Protease 3.0 (from Aspergillus niger), Lipase (from Candida rugosa), Cellulase (from Trichoderma longibrachiatum), Hemicellulase (from Aspergillus niger), Alpha-galactosidase (from Aspergillus niger),Acid Maltase (from Rhizopus oryzae),Bromelain (from Pineapple), Lactase (from Aspergillus oryzae), Pectinase (from Aspergillus niger),15 endo-PGU, Peptidase (from Aspergillus oryzae), Glucoamylase (from Aspergillus niger),Beta-Glucanase (from Trichoderma longibrachiatum),Invertase (from Saccharomyces cerevisiae),Phytase (from Aspergillus niger), Xylanase (from Trichoderma longibrachiatum),Neutral Bacterial Protease (from Bacillus subtilis)Cellulose (capsule) and MCT (medium chain triglycerides).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Digest Ultimate”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART