- 15%

Now – DHA Kids Chewable Softgels

Original price was: 2,520 Lekë.Current price is: 2,142 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now – DHA Kids Chewable Softgels 

Kapsula të përtypshme që forcojnë shëndetin e trurit, në trajtë xheli të butë me formë peshku dhe një aromë të shijshme frutash. Konsumimi i acideve yndyrore omega-3 EPA dhe DHA zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve koronare të zemrës. Ky koncentrat i vajit të peshkut prodhohet sipas standarteve strikte të kontrollit të cilësisë. Është i testuar të jetë pa nivele të dëmshme të ndotësve si PCB, dioksina, mërkuri dhe metale të tjera të fuqishme.

Udhëzime mbi përdorimin

Për fëmijët dhe të rriturit, merrni 2 kapsula të buta 1 ose 2 herë në ditë me ushqimin, ose siç udhëzohet nga mjeku juaj i kujdesit shëndetësor.

https://www.nowfoods.com/products/supplements/dha-kids-chewable-softgels

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

60 Kapsula

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Total Carbohydrate

2g


<1%**


Total Sugars0 gIncludes 0g Added Sugars

0

0%**


Xylitol
2002 g mg

Vitamin A (100% as Beta-Carotene)


1,500 mcg


167%**

Vitamin C (as Ascorbic Acid)

60 mg

67%**

Vitamin D (as Ergocalciferol)

5 mcg (200 IU)

25%**

Vitamin E
(as d-alpha Tocopheryl Succinate)
20 mg

133%**

Thiamin (Vitamin B-1)(from Thiamin HCl)

1.5 mg

125%**

Riboflavin (Vitamin B-2)

1.7 mg

131%**

Niacin (Vitamin B-3) (as Niacinamide)

20 mg

125%**

Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl)

2 mg

118%**

Folate

400 mcg DFE (235 mcg folic acid)

100%**

Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin)

6 mcg

250%**

Biotin300 mcg

1000%**

Pantothenic Acid
(from Calcium Pantothenate)
10 mg

200%**

Choline (from Choline Bitartrate)

2 mg

<1%**

Calcium (from Calcium Citrate and Carbonate)

20 mg

2%**

Iron (from Ferrous Bisglycinate)
(Ferrochel™)
5 mg28%**

Iodine (from Potassium Iodide)

75 mcg

50%**

Magnesium (from Magnesium Citrate)

10 mg

2%**

Zinc (from Zinc Bisglycinate) (TRAACS™)

3 mg

27%**

Manganese (from Manganese Bisglycinate)
(TRAACS™)
0.1 mg

4%**

Chromium (from Chromium Picolinate)

120 mcg

343%**

Molybdenum (from Sodium Molybdate)

75 mcg

167%**

Potassium (from Potassium Chloride)

5 mg

<1%**

Inositol

2 mg

PABA (Para-Aminobenzoic Acid)

2 mg

Lutein (from Marigold Flowers Extract)
(Tagetes erecta) (FloraGLO®)
500 mcg

Lycopene (from Tomato Extract)

500 mcg

DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Other Ingredients
Xylitol, Microcrystalline Cellulose, Hydroxypropyl Cellulose, Coconut Oil Powder, Stearic Acid (vegetable source), Beet Powder, Xanthan Gum, Natural Flavors, Malic Acid, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (vegetable source), Organic Stevia Leaf Extract (Enzyme-Modified Steviol Glycosides) and Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – DHA Kids Chewable Softgels”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART