- 15%

Now – Chaste Berry Vitex Extract 300 mg

2,295 Lekë

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now – Chaste Berry Vitex Extract 300 mg

Vitex agnus-castus është një bimë e përdorur tradicionalisht në shekuj.

Vitex Agnus Castus përdoret për parregullsitë e ciklit menstrual, në rastet e infertilitetit, në rregullimin e ciklit menstrual, për të lehtësuar simptomat e sindromës premenstruale (PMS) dhe për simptomat e menopauzës.

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) dhe Komiteti për Produkte Medicinale me origjinë Bimore (HMPC) kanë miratuar përdorimin e Vitex si një ndihmë tradicionale bimore për lehtësimin e simptomave të sindromës premenstruale.

Dong Quai (Angelica sinensis) që gjendet në këtë formulim është një bar tonifikues për sistemin riprodhues të femrës. Është veçanërisht i dobishëm në rastet e tensionit premenstrual, menstruacioneve të çrregullta dhe në zvogëlimin e simptomave të menopauzës, të tilla si afshet e nxehta.*

 • Ekstrakt i standardizuar
 • Me Dong Quai
 • Mbështet funksionin endokrin

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë çdo ditë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Kujdes: Vetëm për të rriturit. Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna/në gji. Konsultohuni me mjekun nëse merrni medikamente (veçanërisht antikoagulantë), ose nëse keni sëmundje të tjera. Mbajeni larg fëmijëve.

Nuk prodhohet me maja, grurë, gluten, soje, qumësht, vezë, peshk ose arra.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90 Kapsula

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Chaste Berry Vitex Extract 300 mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART