- 15%

Now – Calcium & Magnesium (tablets)

1,785 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Now – Calcium & Magnesium

Tabletat Calcium & Magnesium nga Now, në raportin 2:1 mbrojnë shëndetin e kockave.

Ky produkt është rezultat i dy mineraleve thelbësorë, të cilët ndërveprojne së bashku për mbarëvajtjen e proceseve fiziologjike. Kalciumi dhe Magnezi janë të dy të nevojshëm për funksionin normal nervor, muskulor dhe të enëve të gjakut, si dhe për ruajtjen e ekuilibrit të duhur të lëngjeve trupore. Kalciumi dhe magnezi gjithashtu mbështesin formimin dhe mirëmbajtjen e një skeleti të shëndetshëm.

 • Pa aromë. Pa gluten.

Nuk prodhohet me përbërës grurë, gluten, qumësht, vezë, peshk ose butak. Prodhuar në një strukturë GMP që përpunon përbërës të tjerë që përmbajnë këto alergjene.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 tableta në ditë. Mund të merret në doza të ndara.
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje shëndetësore. Të mbahet larg fëmijëve. Ruajeni produktin në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100 Tableta

Sasia për shërbim% Vlera ditore
Calcium (elemental)
(from 2,775 mg complex of Calcium Carbonate, Calcium Citrate, Calcium Ascorbate)
1 g (1,000 mg)77%
Magnesium (elemental)
(from 928 mg complex of Magnesium Oxide, Magnesium Citrate, Magnesium Ascorbate)
500 mg119%

Rice Bran Oil, Softgel Capsule [bovine gelatin (BSE-free), glycerin, water, calcium carbonate], Soy Lecithin and Beeswax.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Calcium & Magnesium (tablets)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART