- 15%

Now – Cal-Mag DK

Original price was: 3,500 Lekë.Current price is: 2,975 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now – Cal-Mag DK

Suplement i cili mbështet shëndetin e kockave  me përmbajtje vitaminë D-3 dhe vitaminë K-2. Kalciumi dhe magnezi janë minerale thelbësore për shëndetin e kockave. Së bashku me këto dy minerale të rëndësishme, kapsulat Cal-Mag DK perfshijnë edhe përmbajtjen e vitaminave D dhe K.

Vitamina D-3, një vitaminë e tretshme në yndyrë, luan një rol të konsiderueshëm në metabolizmin e kockave, si dhe në përthithjen e kalciumit dhe magnezit në zorrë. Vitamina K-2 është një lëndë ushqyese që mbron më tej shëndetin e kockave.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 kapsula dy herë në ditë shoqëruar me ushqimin. Vetëm për të rriturit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

180 Kapsula

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitamin D3 (as Cholecalciferol)8.3 mcg (333 IU)


42%


Calcium (elemental)
(from 1,270 mg Calcium Citrate)

266 mg
20%Magnesium (elemental)
(from 230 mg Magnesium Oxide)
133 mg


32%


Vitamin K2 (as Menaquinone)

30 mcg


DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Other Ingredients
Bovine Gelatin (BSE-free) (capsule), Stearic Acid (vegetable source), Magnesium Stearate (vegetable source) and Silicon Dioxide
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Cal-Mag DK”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART