- 15%

Now – Bone Strength

Original price was: 2,420 Lekë.Current price is: 2,057 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Bone Strength™ Capsules

Hidroksiapatiti mikrokristalor (MCHA) është një përbërës që normalisht përbën matricën kristalore të kockave dhe dhëmbëve dhe është substanca që u jep atyre ngurtësinë. MCHA përmban kalcium dhe fosfor shumë të absorbueshëm, të cilët janë përbërësit kryesorë mineralë të kockave. Bone Strength është një produkt gjithëpërfshirës për mbështetjen e kockave me MCHA. Ai gjithashtu ofron magnez dhe minerale të tjera të rëndësishme, si dhe vitamina C dhe D për të ndihmuar në sintezën dhe mirëmbajtjen e indit kockor.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 4 kapsula në ditë, mundësisht në doza të ndara, me ushqim.

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzanë, ushqeni me gji, nëse merrni ilaçe ose keni një problematikë mjekësore. Mbajeni larg fëmijëve.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

120

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Kaloritë5
Proteina1 g113
Vitamina C (nga Askorbati i Magnezit)133 mg148%
Vitamina D (si D3 Kolekalciferol)16.68 mcg (667 IU)83%
Tiaminë (Vitaminë B1) (nga Thiamin HCl)3 mg

250%
Kalciumi (nga MCHA)620 mg48%
Fosfor (nga MCHA)287 mg23%
Magnezi (nga oksidi i magnezit dhe askorbati)400 mg

95%
Zinku (nga Kompleksi i Zinkut Chelate)7 mg64%
Bakri (nga Kompleksi chelate i bakrit)0.7 mg78%
Mangani (nga Kompleksi i Kelatit të Manganit)2 mg87%
Kompleksi i ekstraktit të bishtit të kalit (Equisetum arvense) (Pjesë ajrore)67 mg
Bor (nga Kompleksi Boron Chelate)467 mcg
Përbërës të tjerë: Xhelatinë gjedhi (pa BSE) (kapsulë), Stearat magnezi (burim bimor), Dioksid silici, Acidi Stearik (burim vegjetal), Miell orizi, Kompleksi i Sulfatit të Kaliumit të Glukozaminës, Celulozës Mikrokristaline, Acidit Limon (MaltonG-MO) ).
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Bone Strength”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART