- 15%

Now – Biotin (5000 mcg)

Original price was: 1,560 Lekë.Current price is: 1,326 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Now – Biotin (5000 mcg)

 • Mbështet metabolizmin e aminoacideve
 • Promovon një funksion normal imunitar

Biotina është një vitaminë e tretshme në ujë e nevojshme për rritjen normale dhe funksionimin e trupit. Biotina funksionon si një element kyç rregullues në glukogjenezën, në sintezën e acideve yndyrore dhe në metabolizmin e disa aminoacideve. Perveç rolit në prodhimin e energjisë, Biotina rrit sintezën e disa proteinave.

Për më tepër, Biotina mundëson një sistem imunitar të shëndetshëm dhe luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e lëkurës, flokëve dhe thonjve.

 • Pa gluten, pa OMGJ, pa sojë, i përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomadohet marrja e një kapsule në ditë.

Firma

Now

Forma

Kapsula

Sasia

60

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Biotin 5 mg (5,000 mcg) 16,667%
DDR - Doza Ditore Referencë
Lista e përbërësve
Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Not manufactured with wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish or tree nut ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens.

Caution: For adults only. Consult physician if pregnant/nursing, taking medication, or have a medical condition. Keep out of reach of children.
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Biotin (5000 mcg)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART