- 15%

Now – B-2 100mg (Riboflavin)

1,147 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Now B-2 100mg

Vitamina B-2, e njohur gjithashtu si riboflavina, është një anëtar i familjes së vitaminave B.

Ndodhet natyrshëm në perimet jeshile, mëlçinë, veshkat, grurin, qumështin, vezët, djathin dhe peshkun. Riboflavina është një faktor i rëndësishëm enzimatik i nevojshëm për prodhimin e energjisë nga karbohidratet, yndyrat dhe proteinat.*

Është gjithashtu i nevojshëm për rigjenerimin e glutationit, i cili mbështet mekanizmat natyrorë të mbrojtjes së trupit dhe sistemet e detoksifikimit.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë në ditë me vakt.

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

100

Riboflavin (Vitamin B-2) 100 mg
Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – B-2 100mg (Riboflavin)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART