- 15%

Now – Ashwagandha 450 mg

1,870 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Now Ashwagandha 450 mg

Ashwagandha përdoret si një tonik i përgjithshëm dhe adaptogen, duke ndihmuar trupin të përshtatet me stresin normal të përkohshëm.  Ashwagandha (Withania somnifera) është një bimë që përdoret gjerësisht në Ayurveda, sistemin tradicional bimor në Indi. Gjithashtu ajo mbështet një sistem të shëndetshëm imunitar.

 • Pa OMGJ
 • Pa qumësht
 • Pa vezë
 • Pa arra
 • Pa soje
 • Pa gluten
 • Produkt vegan/vegjetarian

Vetëm për të rriturit. Nuk rekomandohet për gratë shtatzëna dhe në gjidhënie. Konsultohuni me mjekun nëse merrni medikamente (veçanërisht hormonet e tiroides) ose nëse keni një gjendje mjekësore (veçanërisht kushtet e tiroides dhe gastrointestinale, duke përfshirë ulçerat).

Mund të ketë ndryshime natyrale të ngjyrave në këtë produkt.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 kapsulë 2 deri në 3 herë në ditë.

Firma

Now

Forma

Kapsula

Sasia

90

90DescriptionAmount per Serving% Daily ValueAshwagandha Extract(Withania somnifera) (Root and Leaf) (min. 2.5% Total Withanolides – 11 mg) 450 mg ** Daily Value not established. **Daily Value not established.Other Ingredients: Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule) and Stearic Acid (vegetable source). Not manufactured with yeast, wheat, gluten, soy, milk, egg, fish, shellfish, tree nut or sesame ingredients. Produced in a GMP facility that processes other ingredients containing these allergens. Caution: For adults only. Not recommended for pregnant/nursing women. Consult physician if taking medication (especially thyroid hormones) or have a medical condition (especially thyroid and gastrointestinal conditions, including ulcers). This product may cause digestive upset in some sensitive individuals. If you experience any gastrointestinal discomfort after using this product, discontinue use. Discontinue use if rash/itching occurs. Keep out of reach of children. Natural color variation may occur in this product. Made and quality tested in the USA with globally sourced ingredients. Store in a cool, dry place after opening. Family owned since 1968. SKU 4593: This bottle is made from 100% PCR (post-consumer recycled) resin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Ashwagandha 450 mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART