- 15%

Now – Acetyl-L-Carnitine 500mg

2,210 Lekë

Suplement ndihmues për funksionin e qelizave nervore dhe nxitës i prodhimit të energjisë qelizore

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Now Acetyl-L-Carnitine 500mg

Acetyl-L-Carnitine (ALC) është një aminoacid i modifikuar që mbështet prodhimin e energjisë qelizore duke ndihmuar në transportin e yndyrës në mitokondri prej ku më pas shndërrohet në ATP (karburant qelizor).

ALC është një formë shumë e biodisponueshme e Karnitinës,që mund të kapërcejë barrierën gjak-tru dhe ndihmon në neutralizimin e radikaleve të lira. Gjithashtu mbështet funksionin mitokondrial dhe ndihmon në ruajtjen e aktivitetit normal neurotransmetues. Studimet klinike sugjerojnë se ALC ndihmon në ruajtjen e shëndetit optimal neurologjik.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një ose dy kapsula në ditë, aq sa t’ju nevojiten.

Rekomandohet këshillimi me mjekun në rast shtatzanie, në gjendje shëndetësore të tjera apo me mjekim.

Firma

Now

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

50

Acetyl-L-Carnitine, Hypromellose (cellulose capsule), Rice Flour, Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Now – Acetyl-L-Carnitine 500mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART