- 20%

Novexperx – Detox Mask with Pink Clay Cream

1,560 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Novexperx Detox Mask with Pink Clay Cream

Për lëkurë të freskët dhe të oksigjenuar shpejt! Pastroni lëkurën duke përdorur maskën Detox që vepron si trajtimi perfekt për një lëkurë të shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës, maska gjithashtu vepron duke për të pastruar thellësisht poret. Disa tipe të ndryshme argjile në një formulë të vetme për një maskë unike: zbutëse dhe detoksifikuese, ndërkohë që mbetet e butë në veprim dhe e përshtatshme për lëkurën e ndjeshme. Duke e aplikuar 1 deri në 2 herë në javë, do të përftoni lëkurë të pastruar dhe të oksigjenuar. Përmban magnez i cili është i njohur për vetitë e tij qetësuese, relaksuese, antistres dhe mbrojtëse, veçanërisht për epidermën duke ndihmuar në lehtësimin  e simptomave të lëkurës reaktive: dhimbje, skuqje dhe parehati.

Benefitete e produktit:

 • Detoks biologjik: argjila dhe acidi fitik kapin metalet e rënda dhe ndotësit
 • Detoks bakterologjik: postbiotikët e kombinuar me ekstraktin e kokosit shkatërrojnë bakteret patogjene dhe ruajnë florën.
 • Detoksi alergjik: balta thith polenet dhe rrëshirat alergjike, ndërsa magnezi frenon histaminën.

Veçoritë e produtit

 • 100% natyrale
 • Vegane & Organike
 • Përqendrim i lartë i përbërësve aktivë
 • Hipoalergjik
 • E përshtatshme për gratë shtatzëna & gjidhënëse
 • Prodhuar në Francë
 • Formuluar nga mjekët

Rezultatet klinike:

 • 100% lëkurë e freskët dhe e oksigjenuar
 • 98% pore më të pastra pas 28 ditësh përdorim
 • 98% lëkurë më e pastër pas 28 ditësh përdorim

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 1-2 herë në javë.

 • 15 minuta për lëkurë të yndyrshme, mikse ose normale.
 • 10 min për lëkurë të thatë.

Shpëlajeni me ujë të vakët dhe më pas përfundoni me ujë të ftohtë.

Firma

Novexpert

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Aqua (Water), Glycerin, Kaolin, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Lactobacillus Ferment, Arginine, Parfum (Fragrance), Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Magnesium Pca, Punica Granatum Seed Extract, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Pca Ethyl Cocoyl Arginate, Phytic Acid, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Extract, Citric Acid, Tocopherol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Novexperx – Detox Mask with Pink Clay Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART