- 25%

Novexpert – Vitamin C Christmas Box

Original price was: 6,550 Lekë.Current price is: 4,912.50 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Novexpert Vitamin C Christmas Box

Një rutinë  e vitaminës C e zhvilluar nga Novexpert  për lëkurën të cilës i mungon shkëlqimi ose shfaq rrudhat e para.

Novexpert Serum Booster me Vitaminë C 25% (30ml)

Serumi me vitaminë C ultra i koncentruar, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.

Me aplikimin çdo ditë të këtij serumi dhe në të gjitha stinët do të shijoni përfitimet e vitaminës C: kundër plakjes, kundër njollave, rritjen e shkëlqimit të lëkurës. Ky produkt kujdesi është ultra i koncentruar me 25% vitamin C, i qëndrueshëm dhe i përshtatshëm me të gjitha llojet e lëkurës.

Zbut lëkurën që në aplikimin e parë dhe e bën atë të rrezatojë. Redukton radikalet e lira, shkakun kryesor të plakjes së lëkurës. Ky serum është një produkt i fuqishëm antioksidant për kujdesin e lëkurës.

75% e produktit është me origjinë natyrale dhe 25% me kompleksin e stabilizuar të Vitaminës C.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një ose dy doza, secila me madhësinë e një lajthie dhe më pas shpërndajeni serumin me Vitaminë C në të gjithë fytyrën dhe zonat e synuara (njollat e pigmentimit dhe rrudhat). Ky serum mund të aplikohet vetëm ose para kremit tuaj. Mund të aplikoni make-up direkt pas aplikimit të tij.

Frekuenca e përdorimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje

Novexpert  Express Radiant Cleansing Foam (40ml)

Nje trajtim ditor eksfoliues. Rutinë e vetme me 3 veprime: heqja e make-up, pastrimi dhe lëmimi i lëkurës në 20 sekonda.

Struktura e lëkurës rafinohet dhe transformohet plotësisht, është  më e ndritshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni shkumën pastrues Express Radiant në një fytyrë të lagur. Lëreni të veprojë për 20 sekonda, më pas masazhoni për 10 sekonda, shpëlajeni dhe thajeni. Mjafton pastrimi një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje. Gjithashtu ideale si një trajtim parandalues për qimet e rritura të mjekrës tek meshkujt.

Firma

Novexpert

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore, Shishe me pompë

Sasia

30ml, 40ml

Novexpert Serum Booster me Vitaminë C (25%)

Aqua (Water)°, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Propanediol°, Glycerin°, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Silica°, Parfum (Fragrance)°, Glucosyl Hesperidin°, Sodium PCA°, Anogeissus Leiocarpa Bark Extract°, Sodium Hyaluronate°, Tocopherol°, Beta-Carotene°, Bisabolol°, Adenosine°, Saccharide Isomerate°, Sodium Lactate°, Citric Acid°, Glyceryl Caprylate°, Xanthan Gum°, Caprylic/Capric Triglyceride°, Sclerotium Gum°, Glycine Soja (Soybean) Oil°, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate°, Zea Mays (Corn) Starch°, Phytic Acid°, Biosaccharide Gum-2°, Sodium Citrate°, Lauryl Glucoside°, Laminaria Ochroleuca Extract°

° 75% of the total is of natural origin / ° 75% of ingredients are from natural origin.

Novexpert  Express Radiant Cleansing Foam 
Aqua (Water)°, Glycerin°, Coco-Glucoside°, Decyl Glucoside°, Caprylyl/Capryl Glucoside°, Gluconolactone°, Citric Acid°, Disodium Cocoyl Glutamate°, Parfum (Fragrance)°, Ascorbyl Glucoside°, Zinc PCA°, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water*°, Glyceryl Caprylate°, Sodium Cocoyl Glutamate°, Aloe Barbadensis Leaf Juice*°, PCA Ethyl Cocoyl Arginate°, Phytic Acid°, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract°

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Novexpert – Vitamin C Christmas Box”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART