- 20%

Noreva – Sensidiane Soothing Cleansing Gel

Original price was: 2,900 Lekë.Current price is: 2,320 Lekë.

Xhel pastrues qetësues i cili ofron një pastrim të butë për lëkurën e ndjeshme dhe intolerante.

Përshkrimi i Produktit

Noreva Sensidiane Soothing Cleansing Gel

Noreva Sensidiane Soothing Cleansing Gel është një solucion larës i përditshëm i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante. Formulë ultra e butë, e bën produktin të pastrojë në mënyrë efektive lëkurën pa prishur barrierën mbrojtëse dhe pa shkaktuar irritim. Përkundrazi, xheli pastrues Sensidiane falë fuqisë së teknologjisë Defence B siguron ruajtjen e ekuilibrit të lëkurës. Ky sistem përmban një peptid të teknologjisë së fundit që është në gjendje të stabilizojë mikrobiomën natyrale të lëkurës. Sipas hulumtimeve të kryera nga laboratori Noreva, me përdorim të rregullt, lëkura është më e hidratuar, më e qetë dhe më pak reaktive. Nuk përmban sapun ose aromë. Futeni atë në rutinën tuaj të mëngjesit dhe të mbrëmjes për të shijuar një pastrim efikas me përfitime qetësuese.

Përfitimet kryesore:

 • Pastron në mënyrë efektive lëkurën pa shkaktuar irritim
 • Ndihmon në balancimin e mikrobiomës natyrale të lëkurës,
 • Ka një veprim qetësues dhe hidratues.
 • Tekstura xhel
 • Koha e aplikimit: mëngjes dhe/ose mbrëmje
 • Mosha 12+
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • Formuluar pa sapun dhe aromë

Neutrazen Pro™ është përgjegjës për pakësimin e ndjeshmërisë së lëkurës nëpërmjet një veprimi të fuqishëm qetësues. ‘Defence B’ përmban një peptid të teknologjisë së fundit që është në gjendje të stabilizojë mikrobiomën natyrale të lëkurës. Baza e butë larëse siguron një proces pastrimi efektiv e irrituar lëkurën.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni Noreva Sensidiane Soothing Cleansing Gel si hapin e parë të ritualit tuaj të kujdesit në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Hidhni një sasi të përshtatshme në pëllëmbën e dorës, duke e përhapur derisa të shkumëzojë. Më pas, masazhoni direkt në lëkurën e fytyrës tuaj, me lëvizje të buta rrotulluese. Përfundoni duke e shpëlarë tërësisht. Plotësoni përdorimin e kësaj formule me produkte të tjera të së njëjtës gamë për të arritur rezultate optimale.

Firma

Noreva

Mosha

12+

Forma

Shishe me pompë

Sasia

400ml

Aqua (Water), Glycerin, PEG-6 Caprylic/​Capric Glycerides, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Carbomer, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Acetyl Heptapeptide-4, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Sodium Glycolate, Sodium Formate, Trisodium Nta

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noreva – Sensidiane Soothing Cleansing Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART