- 20%

Noreva – Sensidiane AR CC Cream (SPF 30)

2,320 Lekë

Krem hidratues, mbulues me mbrojtje SPF 30 për lëkurë të ndjeshme me tendenca për Rosacea.

Përshkrimi i Produktit

Noreva Sensidiane AR CC Cream (SPF 30)

Sensidiane AR CC Cream është një krem korigjues, unifikues i përshtatshëm specifikisht për lëkurë të ndjeshme, të prirur ndaj rosacea. Me anë të një lëvizje të vetme hidraton, mbron (falë faktorit mbrojtës SPF 30), zbut, zvogëlon skuqjen dhe korrigjon imperfeksionet e lëkurës. Tekstura e tij jo e yndyrshme përthithet shpejt, mbulon të gjitha nuancat e të kuqes dhe e lë lëkurën të lëmuar dhe të relaksuar.

 • E formuluar me teknologjinë HD Pure Color.
 • Përmban mbrojtje SPF 30 100% minerale – parandalon shfaqjen e njollave hiperpigmentuese.
 • Ngjyra e kremit është e lehtë, me mbulim mesatar për çdo lloj lëkure sidomos ato sensitive me tendenca për skuqje/rosacea.
 • I përshtatshëm për mosha mbi 10 vjeç.
 • Ndjesi rehatie, fytyrë e lëmuar, e mëndafshtë, pamje rrezatuese.
 • Lehtësisht e përthithshme dhe ka qëndrim afatgjatë në lëkurë.
 • Veprim i dyfishtë kundër skuqjes: fsheh menjëherë dhe korrigjon në mënyrë të qëndrueshme.

Përbërësit kryesore:

 • Azelacalm dhe Neutrazen™ Pro –  ka veprim anti-inflamator dhe redukton ndjeshmërinë e lëkurës.
 • Calmactiv – ndihmon në reduktimin e skuqjes.
 • Pigmentet – efekt korrigjues dhe unifikues për lëkurën.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin në mënyrë të njëtrajtshme në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes, pasi ta keni pastruar lëkurën tërësisht me ujin micelar.

Firma

Noreva

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

SPF

30

AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) [nano], PROPANEDIOL, DIMETHICONE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, ALUMINUM HYDROXIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, STEARIC ACID, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, CI 77492 (IRON OXIDES), PARFUM (FRAGRANCE), MAGNESIUM SULFATE, METHYLPROPANEDIOL, NIACINAMIDE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM BENZOATE, CI 77491 (IRON OXIDES), ETHYLHEXYLGLYCERIN, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, CI 77499 (IRON OXIDES), CAPRYLHYDROXAMIC ACID, XANTHAN GUM, DIMETHICONOL, GLYCERIN, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BUTYLENE GLYCOL, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, PENTAERYTHRUTYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, TRIISOPROPANOLAMINE, DEXTRAN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-8.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noreva – Sensidiane AR CC Cream (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART