- 20%

Noreva – Sebodiane DS Sebum-Regulating Micro-Emulsion

1,840 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Noreva Sebodiane DS Sebum-Regulating Micro-Emulsion

Emulsion i përshtatshëm për trajtimin e lëkurës seborreike dhe te irrituar. Rregullon prodhimin e sebumit dhe eleminon ndjesinë e kruajtjes. Efikasitet i provuar ne rastet e dermative, skalpit te irrituar dhe me zbokth apo dhe ne krustat e qumeshtit tek foshnjat.

Kombinimi përbërësve aktivë hidratues dhe qetësues, S-Reguline dhe vitamina PP, ndihmon në kufizimin e ndjesisë së parehatisë. Principi aktiv S-Regulin kufizon përhapjen e irritimit dhe promovon eliminimin e skuamave ndërsa vitamina PP ndihmon në rregullimin e sekretimit të yndyrës dhe redukton ndjesinë e kruajtjes.

Ka një teksturë të lehtë dhe përthithet shpejt dhe në mënyrë të njëtrajtshme. Ka veprim antibakterial dhe antifungal duke riparuar shtresën mbrojtëse të lëkurës. Mban lëkurën të hidratuar gjatë gjithë ditës.

 • Emulsion me përthithje të shpejtë
 • Rregullon prodhimin e yndyrës, e bën lëkurën më pak të yndyrshme
 • Me veprim eksfoliues për të eliminuar zbokthin irritues
 • Veprim qetësues dhe zbutës
 • Lehtëson ndjesinë e kruajtjes
 • Riparon shtresën mbrojtëse të lëkurës
 • Veprim antimykotik dhe antibakterial
 • Lëkura hidratohet, zbutet dhe përgatitet për grim
 • Hipoalergjik
 • Pa parfum
 • Pa paraben

I testuar dermatologjikisht.

Pa parfum dhe me tolerancë të lartë, pa konservant, pa paraben, jo komedogjenik. Formuluar për lëkurë të ndjeshme, të irrituar, me skuama dhe seborroike.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 1 deri në 2 herë në ditë direkt në zonat e prekura. Mos e aplikoni emulsionin në sy dhe mukozë.

Firma

Noreva

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

AQUA (WATER), NIACINAMIDE, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-15 ALKYL FUMARATE, PPG -15 STEARYL ETHER, GLYCERETH-26, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BUTYLENE GLYCOL , CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LECITHIN, DIMETHICONOL, CETYL DIMETHICONE, PHYTOSPHINGOSINE, POLYQUATERNIUM-7, GLYCERYL CAPRYLATE, PHENYL PROPANOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, BHT.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Noreva – Sebodiane DS Sebum-Regulating Micro-Emulsion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART