Nizoral – Shampo (Ketoconazole 2%)

729 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nizoral – Shampo (Ketoconazole 2%)

Shampo Nizoral (ketokonazol) 2% është një medikament antimykotik që përdoret për të trajtuar infeksionet e lëkurës si tinea pedis, ringworm dhe seborrhea (lëkurë e thatë dhe e rrëshqitshme). Nizoral sherben si krem, xhel dhe shampo. Përmban agjentin antifungal sintetik me spektër të gjerë veprimi ketokonazol në një përqendrim prej 2% në një suspension ujor.

Efektet anësore të mundshme të shampos Nizoral përfshijnë:

Kruajtje ose acarim i lehtë i lëkurës, lëkurë të thatë, strukturë jonormale e flokëve, pustula të kokës, yndyrë dhe thatësi e flokëve dhe kokës, skuqje, dhimbje koke.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni shampon në lëkurën e lagur të zonës së prekur.

Shkumoni, lëreni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Kushtet e ruajtjes
Ruani në një temperaturë jo mbi 25C (77®F). Mbrojeni nga drita.

Firma

Nizoral

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

60ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nizoral – Shampo (Ketoconazole 2%)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART