Nitolic – Spray me krehër kundër parazitëve

1,100 Lekë

Spay + Krëhër

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Nitolic – Spray me krehër kundër parazitëve

Spray nitolic është një nga llojet më të mira të trajtimeve mjekësore që vrasin parazitet e kokës në një ditë, veçanërisht morrat, të cilat shkaktojnë kruajtje të bezdisshme tek fëmijët

Teknologjia “O-effect” e përdorur në Nitolic® garanton mbulim të shpejtë dhe të barabartë të të gjithë flokëve së bashku me parazitët e pranishëm, falë të cilave trajtimi është i thjeshtë, plotësisht efektiv dhe pa nevojë për riaplikim.

NITOLIC® gjithashtu eliminon thërijat duke i tharë ato dhe duke ndërprerë hyrjen e ajrit në sistemin e tyre të frymëmarrjes. Bllokimi mekanik i aparatit të frymëmarrjes, i cili është mënyra kryesore e veprimit të NITOLIC®, përjashton zhvillimin e rezistencës së parazitit ndaj produktit. Nitolic® është i sigurt për t’u përdorur sepse nuk përmban insekticide që mund të jenë të dëmshme për njerëzit.

Nitolic Spray funksionon për të mbrojtur flokët nga faktorët e jashtëm që e ekspozojnë atë ndaj infektimit me morra, si p.sh. ndotja, përdorimi i produkteve të dëmshme të flokëve ose ekspozimi ndaj infeksionit nga një person tjetër, Nitolic funksionon në trajtimin e këtyre efekteve. Gjithashtu sterilizon dhe pastron skalpin e kokës dhe i jep qetësi dhe rehati.

 • Ndihmon për t’u rikuperuar plotësisht prej tij dhe për të mos u ekspozuar sërish ndaj paraziteve.
 • I mjaftueshëm për flokë të gjatë, mesatar dhe të shkurtër.
 • Aplikim i vetëm, nuk ka nevojë të riaplikoni
 • Eliminon të gjitha fazat e zhvillimit të morrave të kokës
 • Eliminon thërrijat (vezët e morrave)
 • I lehtë dhe i këndshëm për t’u përdorur
 • Lahet lehtësisht nga flokët
 • I sigurtë, pa insekticide
 • Efikasitet i lartë

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni trajtimin nga skalpi i kokës deri te majat e flokëve.

Për trajtim efektiv aplikoni NITOLIC tërësisht në të gjithë lëkurën e kokës dhe flokët. Fillimisht aplikojeni pas veshëve, në pjesën e pasme të qafës, rreth flokëve në qafë dhe rreth vijës së flokëve.
Në rastin e flokëve të gjatë, ndani flokët në katër pjesë – nga përpara në pjesën e pasme dhe nga veshi në vesh.
Aplikoni NITOLIC tërësisht në flokë të thatë duke filluar nga rrënja deri në fund të flokëve.
Aplikojeni sprayn ne të gjithë koken për tu siguruar që të gjitha morrat dhe thërrijat të mbulohen plotësisht.
Pas trajtimit, vendosni në kokë qesen mbrojtëse të përfshirë në paketim, mbajeni për 1 orë.

Hiqeni qesen mbrojtëse nga koka dhe lajini floket me shampo, me pas krihini flokët me krëhërin Nitolic.

Firma

ICB Pharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

30ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nitolic – Spray me krehër kundër parazitëve”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART