- 25%

NeoStrata – Resurface Ultra Daytime Smoothing Cream (SPF 20)

3,727.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

NeoStrata Resurface Ultra Daytime Smoothing Cream (SPF 20)

Krem dite që kombinon hidratimin, mbrojtjen dhe eskfolimin për të reduktuar vijat e holla dhe rrudhat. Përmban antioksidantë dhe filtër mbrojtës ndaj diellit që ndihmon në mbrojtjen ndaj dëmtimit oksidativ dhe mbron kolagjenin. AHA që përmban ndihmon në korigjimin e shenjave të moshës përgjatë ditës, duke mundësuar një teksturë më të butë dhe një lëkurë më të tonifikuar. Me një sistem amfoterik për një përthithje të butë.

Përbërësit

Acid Glikolik 8%: largon qelizat e vdekura për të nxitur rigjenerimin qelizor dhe përmirësuar teksturën
Acid Citrik 2%: përmirëson pamjen e lëkurës

Përfitimet

 • Eksfolion qelizat e vdekura të lëkurës
 • E formuluar për zonën e fytyrës dhe qafës
 • Lëkurë më e butë dhe më e tonifikuar
 • Mban një pH optimal
 • Oil-free. Pa parfum, pa paraben. Jo komedogjenik

Ideale për: vija të holla dhe rrudha, hiperpigmentim, humbje e tonusit
Ideale për këto tipe lëkurash: lëkurë e yndyrshme, lëkurë e thatë, lëkurë e kombinuar, lëkurë normale, lëkurë e maturuar

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë në mëngjes 15 minuta para ekspozimit në diell.

Firma

Neostrata

Linja

Resurface

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40gr

SPF

20

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “NeoStrata – Resurface Ultra Daytime Smoothing Cream (SPF 20)”

Aqua (Water), Glycolic Acid, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate), C12-15 Alkyl Benzoate, lsocetyl Stearate, Titanium Dioxide, Glycerin, Glyceryl Stearate, Octyldodecyl Neopentanoate, Hydrogenated Polydecene, PEG-100 Stearate, PEG-100 Stearate, PEG-100 Stearate Propylene Glycol, Lactobionic Acid, Cetearyl Alcohol, Arginine, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Rosa Centifolia Flower, Officinalis Flower Extract, Palmitic Acid, Stearic Acid, Myristic Acid, Caprylyl Glycol, Disoidum EDTA, Methicone, Alumina, Polyhydroxystearic Acid, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Chlorphenesin, Phenoxyethanol.

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART