- 20%

Neostrata – Sheer Defend (SPF 50+)

3,840 Lekë

Ideal për lëkura mikse dhe të yndyrshme. Fluid me pak ngjyrë.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Neostrata – Sheer Defend SPF 50 + 

Ky hidratues dite me teksturë të lehtë, zvogëlon shenjat e plakjes, siguron mbrojtje nga rrezet e diellit UVA / UVB dhe është i përsosur për t’u përdorur në klimat e nxehta dhe të lagështa.

Redukton yndyrën dhe është i formuluar për të bërë eksfolim të butë të lëkurës, duke provokuar ciklin e ripërtëritjes qelizore dhe zvogëlimin e njollave të errëta të formuara nga mosha apo nga aknet në fytyrë.
Përmban NeoGlucosamine të patentuar e të testuar klinikisht për përmirësim të volumit dhe teksturës duke zbutur rrudhat nga brenda jashtë
Mbrojtësit nga dielli me spektër të gjerë mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e mëtejshme kurse Phytotal me natyrë bimore redukton yndyrën pa irrituar lëkurën.

Pa yndyrë, pa aromë.

Përfitimet:

 • Hidratim ditor
 • Eksfolimi i butë
 • Promovon ripërtëritjen e qelizave
 • Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollave të errëta nga mosha ose aknet
 • Përmirëson volumin dhe teksturën e lëkurës duke zbutur rrudhat
 • Redukton yndyrën
 • Spektër të gjërë mbrojtjeje ndaj rrezeve të diellit

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë çdo ditë, 15 minuta para ekspozimit në diell.

Firma

Neostrata

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

SPF

50+

Active ingredients / Ingrédients actifs (w/w) Avobenzone 3%, Octinoxate 7.5%, Octisalate 5%. Purpose / Utilité: Sunscreen / Écran solaire. Inactive ingredients / Ingrédients inactifs Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, Butyloctyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Octyldodecyl Neopentanoate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Lecithin, Arctium Lappa Root Extract, DL-Alpha Tocopheryl Acetate, Dimethicone Crosspolymer, Propylene Glycol, PEG-75 Stearate, Steareth-20, Xanthan Gum, Ceteth-20, Ammonium Hydroxide, Carbomer, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Sodium Bisulfite.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Neostrata – Sheer Defend (SPF 50+)”

LART