- 20%

NeoStrata – Ultra Moisturizing Face Cream

3,664 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

NeoStrata Ultra Moisturizing Face Cream hidraton dhe eksfolion lëkurën për të rivendosur një pamje më të re dhe të shëndetshme. E formuluar me 10% poli-hidroksi acide, ajo largon butësisht qelizat e vdekura të lëkurës ndërsa vitamina E ushqen dhe rivendos hidratimin për një pamje të rivitalizuar. Vaji i aguliçes së natës zbut dhe qetëson irritimet, duke lënë një ndjesi komforti.

Përbërësit

Polihdroksi Acide (PHA): zbutës i fuqishëm për lëkurën

Përfitimet

 • Përmirëson teksturën e lëkurës
 • E formuluar me PHA për të rivendosur barrierën e hidratimit të lëkurës
 • Ideale për të gjithë tipet e lëkurave, përfshirë dhe të ndjeshmet dhe mund të përdoret dhe në fytyrë dhe në qafë
 • Jo komedogjenik, pa parfum, pa paraben

Ideale për: vija të holla dhe rrudha, thatësi dhe dehidratim, hiperpigmentim, humbje e tonusit
Ideale për këto tipe lëkurash: lëkurë e maturuar, lëkurë me tendencë për akne, lëkurë e ndjeshme, lëkurë normale, lëkurë e thatë, lëkurë e yndyrshme, lëkurë e kombinuar

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastruar.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Neostrata

Linja

Restore

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40gr

Aqua/Water/Eau, Gluconolactone, Butylene Glycol, Isocetyl Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Isododecane, Triethanolamine, Cyclopentasiloxane, Palmitic Acid, Stearic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Arginine, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Diisostearyl Malate, Cetyl Ricinoleate, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Cyclohexasiloxane, Myristic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Steareth-2, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “NeoStrata – Ultra Moisturizing Face Cream”

LART