- 20%

Neostrata – Restore PHA Daily Moisturizer

Original price was: 5,500 Lekë.Current price is: 4,400 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Neostrata  Restore PHA Daily Moisturizer

Ky hidratues i lehtë kundër plakjes për lëkurën e ndjeshme eksfolion butësisht për të përmirësuar strukturën dhe shkëlqimin e lëkurës.

Formula PHA siguron:

 • Eksfoljim të lehtë për lëkurë më të lëmuar dhe më të butë
 • Efekt kundër plakjes, i përshtatshëm dhe për lëkurën e ndjeshme
 • Hidratimi i barrierës së lëkurës
 • Qartëson tonin e lëkurës

Përbërësit kryesorë:

 • 4% Polyhydroxy Acids: synon kolagjenin natyral të lëkurës dhe siguron strukturë më shëndetshme dhe të më të lëmuar.
 • Antioksidantë (ekstrakti i qelizave bimore të jargavanit dhe vitamina E): ndihmojnë në mbrojtjen kundër efekteve të dukshme të dëmtimit oksidativ nga ekspozimi i përditshëm ndaj agresorëve mjedisorë dhe tharjes së lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni në fytyrë dhe qafë në lëkurë të pastër një ose dy herë në ditë.

Firma

Neostrata

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

Aqua/Water/Eau, C12-15 Alkyl Benzoate, Gluconolactone, Tridecyl Salicylate, Dimethicone, Butylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone PEG-7 Phosphate, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Lactobionic Acid, Polyacrylamide, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Citric Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Syringa Vulgaris (Lilac) Leaf Cell Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Maltodextrin, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Laureth-7Ammonium Hydroxide, Magnesium Aluminum Silicate, C13-14 Isoparaffin, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Red 4 (Cl 14700), Yellow 5 (Cl 19140).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Neostrata – Restore PHA Daily Moisturizer”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART